Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Google Görsel Arama Motoru Plink′i Satın Aldı      15.04.2010    Yazar : admin

  Google sanat eserleri hakkında bilgi veren ve kullanıcıya baskılarını satın alma imkanı veren cep telefonu uygulamaları ile önemli miktarda tık′ lama sayısı toplayan, iki personeli olan yeni kurulmuş İngiliz firması Plink′ i bünyesine kattı. Oxford, İngilterede Mark Cummins and James Philbin tarafından kurulmuş Plink′ in kurucuları ve sahipleri artık bundan sonra google için çalışacaklar.


Bu görsel sanat teknolojisi kurucularının Oxford üniversitesi mühendislik bilimleri bölümünde mobil robotların ve görsel geometri kümelerinin doktora derecesindeki araştırmaları sonucunda ortaya atılmış bir fikir.

Mark Cummins ve James Philbin′ in PlinkArt adlı hareketli uygulamaları 4 hafta içinde toplam 50,000 kullanıcıya ulaşmış. Bu uygulama sistemi kullanıcıya sanateseri hakkında bilgi vermekte ve bunları arkadaşlarıyla paylaşma ve baskısını elde etme imkanı sağlamaktadır.

Sadece Android işletim sistemi′ nde çalışabilecek bu uygulamadan kullanıcılar orijinal haliyle yararlanabilecek ama güncellenemeyecek.

Cummins ve Philbin artık bundan sonra Google için çalışacaklar ve proje kullanıcılara cep telefonlarından fotoğraflar göndererek Google′ da arama yapma imkanı verecek.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...