Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Taklit Kartuşlara Dikkat!      21.04.2010    Yazar : admin

  Üreticiler; orjinal kartuşların verimlilik, performans, kalite ve maliyet açısından daha avantajlı olduğunu belirtiyor. Fakat tüketiciler, yazılıcılarında orjinal kartuş kullanmak yerine daha ucuz kartuş kullanmayı tercih edebiliyor. Orjinal kartuşların daha pahalı olduğunu düşünen kullanıcılar, piyasada daha ucuz olan ve orijinal olmayan kartuşları tercih edebiliyor.


Ancak; düşük kalite ve baskıda meydana gelen hata, bozulmalar nedeni ile ucuz kartuş kullanımı; sonuç olarak orjinal kartuşun fiyatından daha maliyetli olabiliyor.

Samsung tarafından gerçekleştirilen kullanıcı testleri sonucunda; iddia edildiği gibi diğer kartuşların, orjinaller ile aynı performansa sahip olmadığı net olarak ortaya kondu. Uluslararası kalite tescil kuruluşu LGA ile ortak yürütülen kalite tescil testleri, Samsung marka orjinal renkli kartuşların, yazıcılarda kullanılan diğer tescil dışı / taklit ürünlerin sebep olduğu sızıntı ve bozuk çıkış gibi sorunların hiç birine sebebiyet vermediğini teyid etti. Taklit kartuşların yazıcınızın ömrünü kısalttığı ise net olarak ortaya kondu.

Samsung Türkiye BT ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Orjinal kartuşların verimlilik, performans, kalite ve maliyet açısından daha avantajlı olduğu net olarak ortada. Tüm kartuşlar aynı kalitede çıkış almanızı sağlamaz. Orjinal kartuşlar ile kaliteli ve sağlam çıkışlar alarak daha az zaman ve para harcarsınız. Biz Samsung olarak tüketiciye, gerek yazıcı ömrü gerekse tasarruf anlamında orjinal kartuş kullanımını tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.”


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...