Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Google’ın Şifre Sistemi Saldırıya Uğradı.      21.04.2010    Yazar : admin

  Geçen yıl iş hizmetleri ve e-mail dahil Google ın sağladığı servisler e internet ortamında yapılan saldırı milyonlarca kullanıcının erişimini kontrol eden şifre sistemini açıkça tehdit etmişti. Kullanıcı şifreleri yazılarak giriş yapma imkanı sağlayan geniş kapsamlı servis sağlayıcı Gaia sistemi geçen aralık ayında yapılan iki günlük atak esnasında ciddi anlamda tehdit edildi ve New York Times haberine göre; konuya ilişkin yapılan bir yasal bir soruşturma sonucu bir kişi sanık olarak tespit edildi.


      Bununla birlikte, habere göre; Gmail servisi kullanıcılarının şifrelerinin çalınmadığı ortaya çıktı ve Google çok çabuk bir şekilde network unda güvenlik değişikliklerine gitti.  New York times ın aynı haberine göre; Çindeki bir Google personeli bir linkin üzerine tıklamış gelen hızlı bir mesaj onu saldırıya uğramış bir web sitesine götürmüş,bu siteden personelin bilgisayarına serbest geçiş ortamı sağlanmış ve ordan şirketin Mountain View deki merkezinde bulunan önemli bir  çalışma grubu tarafından kullanılan bilgisayarlara ulaşılmış.

      İnsan Hakları grupları hakkında toplanan içerikleri hedef alan “Yüksek derecede teknolojik ve profesyonel bir saldırı”nın kurbanları olarak Google ın ve diğer kuruluşların soruşturmacılar tarafından ortaya çıkarıldığı esnada, Google hiç beklemeden sanal mal hırsızlığını ocak ayında kamuoyuna açıklamıştı. Yapılan bu hırsızlıktan ders çıkaran Google artık bundan sonra sansürlenmiş konular ile ilgili arama sonuçlarla ilgilenmeyeceğini ve benzer karışıklıklarla karşılaşırsa bütünüyle ilgili ülkeyi bırakacabileceğini açıkladı.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...