Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

İşte Youtube a Girmenin Yolları:      27.04.2010    Yazar : admin

  Video paylaşım sitesi www.youtube.com internet sitesine erişim, Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi nin kararıyla engellendi. Ancak siteye girmek mümkün. Telekomünikasyon Kurumu yetkililerinden alınan bilgiye göre, Atatürk e hakaret içeren videoların yer alması nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı www.youtube.com adresli internet sitesine erişimin engellenmesini istedi. Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, bu siteye erişimin engellenmesi yönünde karar aldı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, alınan karar doğrultusunda, siteye hem IP, hem de alan adı yönünden erişimi durdurdu.


Birinci Yöntem
DNS ayarlarınızı değiştirerek siteye sorunsuzca ulaşabilirsiniz. DNS ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor;

:: Masaüstünde bulunan Ağ Bağlantılarım a sağ tuş tıklayın ve Özellikler seçeneğine tıklayın.
:: Açılan penceredeki Yerel Ağ Bağlantısı na (Kablosuz ise Kablosuz Ağ Bağlantısı na) sağ tuş tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın.
:: Açılan penceredeki İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) seçeneğine çift tıklayın.
:: Son pencerede ise aşağıdaki değişikliği yapın. DNS ayarlarına Yeğlenen DNS sunucusu: 208.67.222.222 ve Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 208.67.220.220 olarak girin.
:: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.


DNS ayarlarınızı resimdeki gibi yapın.
İkinci Yöntem
Tarayıcıya girmek istediğiniz sitenin alan adı yerine sunucusunun IP adresini yazdığınızda siteye eskisi gibi giriş yapabiliyorsunuz.

Üçüncü Yöntem
http://www.proxytr.com sitesinden yasaklanmıs sitelere girmektir .. hiç bir ayar yapmanız gerekmiyor gerekli yere site adını yazarak sitelere girebiliyorsunuz...


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...