Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Firefox’a Saldırı!      02.05.2010    Yazar : admin

  Dünyanın en ünlü zararlılarından biri Firefox kullananları tehdit ediyor. İşte o tehlike...Firefox kullanıcılarının büyük kısmı sadece hızından dolayı değil, gelişmiş güvenlik özellikleri nedeniyle bu tarayıcı tercih ediyorlar. Tarayıcıları hedef alan bilinen pek çok zararlı yazılım da bu yüzden genellikle Firefox tan uzak dururlar. Fakat bu durum değişmek üzere. Ünlü Zeus Truva atı, Firefox un güvenlik engelini geçmeyi başardı ve rotasını Internet Explorer kullanıcılarından Firefox kullanıcılarına doğru çevirdi.


Trusteer adlı güvenlik firmasının bildirdiğine göre Zbot olarak da tanınan Zeus, şirketin taradığı her 3000 bilgisayardan birinde Firefox un güvenlik önlemini aşmayı başarmış ve online bankacılık bilgilerini çalmaya hazır durumda tespit edildi.

Trusteer, Zeus un 2.0 sürümünde rastlanan Firefox u hedef alma özelliğinin önümüzdeki günlerde pek çok kullanıcının canını sıkacağını tahmin ediyor. Son rakamlara göre internet bankacılığı kullanıcılarının %30 u Firefox u tercih ediyor ve şimdiye kadar işlemlerini virüslerden uzak güvenli bir şekilde sürdüren bu kullanıcılar için dikkatli olma vakti gelmiş gibi görünüyor. ZAMAN

 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...