Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

3D Tv’ler geliyor ama…      18.05.2010    Yazar : admin

  Teknoloji sınır tanımıyor… Şimdide 3D devri başlıyor. Bugüne kadar sinemada izlenebilen 3 boyutlu videolar, artık HD kalitesinde kullanıcıların hizmetinde olacak. Samsung ve Panasonic’in 3D ürünlerinin üretimine başlandığı haberi büyük bir heyecan uyandırmıştı. Ardından Samsung ve Panasonic ‘in 3D TV’lerinin peş peşe piyasaya çıkmasıyla evlerde 3D devri başlamış oldu. Sony de çok geçmeden bu modaya katıldı ve PlayStation 3′ün 3D özelliklerini duyurdu.


Artık kullanıcılar, evlerinde çok daha gerçekçi yayınları izleyebilecek. Buraya kadar her şey sormal görünüyor ama 3D  TV alıp evinize koyduktan sonra, koltugunuza oturup kumandayı elinize aldığınızda sorun başlıyor. Çünkü ne yazıkki 3D olarak izleyebileceğiniz bi yayın bulamayacaksınız .

3D deyince şu sıralarda herkesin aklına gişe rekoru kıran avatar filmi geliyor. Filmin Kasım ayında yayınlanacak yeni DVD’si 3D olmayacak. Filmi evinizde 3D izlemek için 2011 yılını beklemek zorundasız. Diğer 3D filmlerde ise ciddi bir gelişme yok.

 Yayınlar derseniz ABD’de yaşayanlar bu yaz ilk 3D TV yayınlarını izlemeye başlayabilecekler ama Türkiye için ufukta bir yayın zamanı bile görünmüyor. Oyun konusunda ise ufukta görünen oyunlar olsa da, 3D donanımlar yaygın olmadığı için oyun firmaları da bu konudaki adımlarını aceleye getirmeye pek niyetli değil gibi görünüyorlar.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...