Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Facebook’ta Yeni Güvenlik Açığı!      25.05.2010    Yazar : admin

  Facebook’ta açıklar devam ediyor. Facebook’un açıklarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. İşte yeni Facebook açığı...Facebook büyüdükçe, açıkları da çoğalıyor ve ciddileşiyor. IDG News’ın haberine göre yeni açık, hackerların izinsiz şekilde sitedeki bir kullanıcının arkadaşlarını silebilmesini sağlıyor.


 Üniversite  öğrencisi  Steven Abbagnaro’nun bu açığı bildirmesine rağmen, 48  saat sonrasında bile bir IDG muhabirinin arkadaşları silinebildi. Açık sayesinde hackerlar, kullanıcının herkesin görebildiği bilgilerini kullanıp sistematik olarak kullanıcının Facebook’taki bütün  arkadaşlarını  silebiliyordu. 

 

IDG ise  haberinde  bu açığın ciddi boyutlarına değiniyor; "Kötü niyetli bir hacker bu açığı bir spamle ya da kendini kopyalayan bir worm koduyla birleştirip sosyal sitede çok büyük zararlara yol açabilirdi."

Cuma günü ise, Facebook başka bir wormun saldırısına uğramıştı. Etkilenen kullanıcıların duvarlarına fbhole.com adlı bir sitenin mesajları yazılıyordu.
 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...

AYHAN SARI    28.05.2010    11:30:47

Facebook demekki o kadar güvenli değilmiş.


serhat çelikkol    01.06.2010    22:30:38

evet hocam bencede o kadar guvenlı degıl sonucta bı sıte ve artık hacker olayları baya bı ılerledı sıte guvenlıgı gelıstıkce hackerlarda kendılerını gelıstırıyorlar


AYHAN SARI    01.06.2010    22:32:51

Tahmin etmedikleri güvenlik açıkları çıkıyor ortaya. Baştan düşünemedikleri güvenlik açıkları bunlar.