Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Firefox’tan Chrome’a Gözdağı.      28.05.2010    Yazar : admin

  Google, Chrome’un kullanıcı sayısını gururla açıkladı ama Firefox’un yanıtı çok çabuk ve sert oldu. Google’ın yıllık konferansı Google I/O devam ederken, firma ile ilgili pek çok bilgi de birinci ağızdan duyuruluyor. Google’ın son yaptığı duyurulardan biri Chrome ile ilgiliydi.


Google konferansta büyük bir gururla Chrome’un nasıl kullanıcı kazandığını anlattı. Google’ın açıkladığı rakamlara göre Chrome’un kullanıcı sayısı 70 milyona ulaştı. Bir önceki yıla göre kullanıcı sayısını tam %100’den fazla arttıran Chrome  çok önemli bir ivme  yakalamış  durumda.

Fakat Google'ın bu açıklamasına sadece bir gün sonra Firefox'tan yanıt geldi. Mozilla'nın önemli isimlerinden biri olan Asa Dotzler, kişisel blog'unda Chrome'un rakamlarına kendi rakamları ile yanıt verdi. Dotzler'ın yayınladığı rakamlara göre Firefox'un kullanıcı sayısı tam 370 milyona ulaşmış durumda. Üstelik Chrome'un 40 milyon kullanıcı kazandığı dönemde Firefox'un tam 100 milyon kullanıcı kazandığını aktardı. Yani Chrome'un büyük atılım yakaladığı dönemde Firefox'un kazandığı kullanıcı sayısı, Chrome'un toplam kullanıcı sayısından daha fazla .


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...