Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Windows’un Eğemenliği Tehlikede!      19.07.2010    Yazar : admin

  Windows işletim sistemli Tablet ürünlerin başarısızlığı ve Apple’in iPad başarısı, üreticileri tekrardan umutlandırdı. Birçok üretici Android işletim sistemini bir çıkış yolu olarak görüyor. OEM ya da Original Equipment Manufacturer. Bu tabir bilgisayarı üreten ve ilgili firmaya satan üreticiler için kullanılır. Bilgisayar firmaları da bu OEM ürününü alıp kendi markalarını yapıştırır. Bu yapıldığında bilgisayar ile birlikte işletim sistemi de beraberinde gelir.


Buraya kadar her şey normal. Fakat bilgisayar firmaları yazılım firmasından müşterilerle daha yakın bir işbirliği istiyor. Herhangi bir sorun olduğunda işletim sistemini yapan firmadan, kendi ürününün tüm desteğini sunması isteniyor.

Bunun anlamı esasında şudur: Bilgisayar şirketleri öyle bir yazılım firması arıyorlar ki, müşterilere  sorunsuzca destek verilebilsin, güçlü bir pazarlama bütçesi ve stratejisi olsun ve birçok teknoloji marketlerde bilgisayarları yüksek miktarda rahatlıkla satabilsinler.

Üreticiler Android’in gücünü keşfetmeye başladı.

 

Yani müşterileri teknoloji marketlerine çeken, ürünü sattırabilen ama buna karşın müşteriyi kendisiyle muhatap etmeyen bir yazılım ortaklığı isteniyor.

Linux bu istekleri hiçbir zaman yerine getirememişti. Linux türevlerini sunan firmalar, bu tür pazarlama faaliyetleri için çok güçsüz ve küçüklerdi. Bu yüzden de Taiwan menşelli OEM pazarında, Microsoft’un ağırlığı çok fazla hissedildi.

Dominant bir oyuncu olan Microsoft, yazılımda yaptığı birçok açık, hata ve hatta skandallardan bile etkilenmedi. Çünkü Microsoft OEM pazarını iyi biliyordu ve üreticilere de istediğini veriyordu. Fakat bu devir yakında bitecek zira üreticiler Android’in gücünü keşfetmeye başladı.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...