Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Facebook Filmi Vizyonda      30.09.2010    Yazar : admin

  Dünya genelinde bir fenomen haline gelen Facebook’un hikâyesi film oldu. Yönetmenliğini David Fincher’in yaptığı “The Social Network” adlı film, 1 Ekim’de vizyona giriyor. 2003 yılında bir sonbahar gecesi, Harvard Üniversitesi öğrencisi ve bilgisayar programcısı Mark Zuckerberg, bilgisayarının başında oturur ve yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlar. Blog yazarlığı ve programlama heyecanı içerisinde bir yurt odasında başlayan şey, küresel bir fenomen haline gelir.


Tüm dünya genelinde kısa sürede popüler hale gelen bir sosyal paylaşım sitesi ve iletişimde bir devrim! Geçen altı yıl ve edinilen 500 milyon “arkadaş”ın ardından, bu iletişim ağının yaratıcısı Mark Zuckerberg, tarihin en genç milyarderi haline geldi.

İşte David Fincher’in yönetmenliğini yaptığı “The Social Network” adlı filmde de Facebook’un ve kurucusunun hikâyesi anlatılıyor. Filmde Zuckerberg’i Jesse Eisenberg, Zuckerberg’in arkadaşı Eduardo Saverin’i ise Andrew Garfield canlandırıyor.

Senaryosu Aaaron Sorkin tarafından yazılan film, Ben Mezrich’in 2009 yılında yayınlanan “Kazara Milyarder Olanlar” adlı kitabından uyarlandı. Saverin, Mezrich’in kitabına da danışmanlık yapan isim.

1 Ekim’de vizyonda

Cuma günü (24 Eylül 2010) New York Film Festivali’nin açılışında gösterilen film, büyük beğeni topladı. Film ABD’de 1 Ekim’de vizyona girecek.

Ancak şimdi 26 yaşında olan Zuckerberg, film için işbirliği yapmayı kabul etmemişti. Oprah Winfrey’in şovuna katılan Zuckerberg, “Bu sadece bir film, bir eğlence” demiş ve hayatının bu kadar dramatik olmadığını dile getirmişti.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...