Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Sizin İçin Hangi Windows 7 Uygun?      14.10.2010    Yazar : admin

  Windows 7 hayatımıza gireli uzun bir süre oldu. Üretimi esnasında farklı Vista gibi Windows 7’nin de farklı versiyonları piyasaya sürüldü. Hangi sürümün daha faydalı olduğu ise merak edilen sorular arasında. Peki, hangi sürümün bizim için uygun olduğunu biliyor muyuz?


 

           Vista gibi kafaların karışmasına neden olan paketler Windows 7 işletim sisteminde bulunmuyor. Çünkü Microsoft paketler hakkında net ve akılcı çözümler sunuyor. Paketler arasında bariz farklar bulunmuyor. Yani Windows 7 Basic sürümü alarak bu işletim sisteminin birçok özelliğine kavuşulabiliyor. Kısacası şunu söyleyebiliriz ki Windows 7 sürümlerini seçerken Vista’da olduğu gibi fazla para ödeyerek bir üst sürümü almanıza gerek kalmıyor. Paketler arasında standart özelliklerin hepsi bulunduruluyor. Yani Ultimate ve Professional sürümleri kişisel kullanıcılar açsısından gereksinim duyulmayacak bir boyutta. Bu paketler büyük işyerleri ve güvenliğin hat safhada olduğu kurumlar için geliştirilmiş.

          Kişisel kullanıcılar içinse en uygun sürüm Home Premium versiyonu gözüküyor. Paket dahilinde Aero ara birimi, kablosuz bağlantı, XP ve Vista’nın bir arada bulunduğu ağ yönetimi, ses ve görüntü codec birimleri, yedekleme ünitesi için Windows Backup ve çevre donanımlar ile ilgili kontrol ara birimleri geliyor. Bu gelişmiş yenilikler ve standart üniteler ile normal bir kullanıcı tatmin edici bir işletim sistemine kavuşabiliyor. Bunun akabinde ise üst sürümlere pek de gerek duyulmuyor.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...