Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

İnsan Beynini Hack’lemeye Çalışıyor      03.11.2010    Yazar : admin

  iPhone’u kıran ilk kişi olduğunda yaşı daha 17’ydi. Kırılamaz denilen Playstation 3’ü hack’lemek için ona 5 hafta yetti... Bulduğu açıklarla, PSP ve iPad’i de kırmayı başardı. Çeşitli bilim olimpiyatlarında kazandığı çok sayıda ödül var. Forbes onunla röportaj yaptı, CNN ekranlarında dünya onu izledi. Fox, NBC, CBS, ABC, CNBC, BBC gibi onlarca kanalda sayısız habere konu oldu.


           PC World dergisi 2008’de onu dünyanın 21 yaş altı en başarılı kişiler listesinde ilk sıraya koydu. İnternet alemindeki lakabı, isminin kısaltması olan Geohot. Ancak başarılarıyla birlikte biraz da burnunun büyümesi nedeniyle artık Egohot olarak anılıyor. Şu anda biyoteknoloji eğitimi görüyor ve hedefi insan beynini hack’lemek. İşte karşınızda genç dahi George Hotz…
           Bugün 21 yaşında olan Hotz’u dünya ilk kez, iPhone’un işlemci kilidini kırarak tüm GSM operatörleriyle uyumlu hale getirmesiyle tanıdı. iPhone’un üreticisi Apple’ın mühendisleri bu “başarısı” karşısında şaşkındı. Bir arkadaşının ricası üzerine iPhone’un kilidini kıran Hotz, “çok eğlenceli” bulduğu bu işe kendisini kaptırdı. 13 Temmuz’da, “kırılamaz” denilen Playstation 3’ü de hack’leyen Hotz, medyanın da ilgi odağı haline geldi. Hotz, “Bilgi paylaşımının özgürlüğünden yanayım. Kırılamaz diye bir şey yoktur” diyerek bir anda tüm genç teknoloji tutkunlarının kahramanı haline geldi. Elektronik ürünleri hack’lemek için  yazdığı “blackra1n” ve “limera1n” gibi kodları internette tüm tüketicilerin hizmetine ücretsiz sunan genç dahi, “Paranızın karşılığını tamamen alın” sloganını kullanıyor.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...