Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

5 Yıl Sonra Muhteşem Dönüşe Hazırlanıyor      17.12.2010    Yazar : admin

  Uzun süredir hiçbir yenilik yapmayan, rakipleri Google ve Microsoft her an yeni geliştirmeler ve yenilikler sunarken, yerinde sessizce duran Yahoo atağa geçmeye hazırlanıyor. İnternet dünyasının 5 yıl öncesine kadar devi olan ancak bu zorlu yarışta zirvedeki yerini Google a kaptıran Yahoo artık sessizliğini bozacak yeni geliştirmeler yapmaya hazırlanıyor.


 5 yıldır hiçbir değişiklik ve güncelleştirme yapmadığı sayfasına yenilik getirmeye hazırlanan internetin eski lideri, sayfasını kökten uca yenileme çalışmalarına başlıyor.

Rakiplerine kaptırdığı milyonlarca kullanıcısını geri kazanmak için savaş vermeye hazırlanan Yahoo, e-posta hizmeti olan Yahoo Mail’e ait eski tasarımı bütünüyle tamamen değiştirecek. Bu değişiklik ile birlikte pek çok yenilikte getirecek olan yenik liderin planları arasında ilk hedef olarak belirlediği Hotmail Gmail’den iki kat daha hızlı olmak ve sosyal medyaya ulaşımı daha rahat bir şekilde sağlamak bulunuyor.

 Ayrıca geliştirilecek spam koruması, anlık mesajlaşma yıda sağlayacak araçlar menüsü de Yahoo Mail e gelecek olan yenilikler arasında bulunuyor. BBC’ye yapılan açıklamada Yahoo ürün müdürü yardımcısı Dave McDowell’ın ” İnternet kullanıcıları Yahoo Mail üstünden aylık 300 milyar saati aşan büyük bir zaman dilimi geçiriyorlar, üzerinde çalışılan bu köklü değişimin çok fazla sayıda internet kullanıcısının dikkatini çekeceğinden eminim.” diyerek merak edilen bu konu ile ilgili fikirlerini belirtti.

 Endüstri analisti Greg Sterglin, gelecek olan bu yeni Yahoo Mail’in beklentileri karşılaması ve sorunsuzca çalışması ile birlikte kaybettikleri kullanıcıları geri kazanabileceklerini kaydetti. Açıklamada tarih ile ilgili bir bilgilendirme yapılmazken, büyük bir özenle yürütülen bu yenilik projesinin tasarımı ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik belli değil.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...