Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Dünyanın En İnce ve Hafif Laptobu      09.01.2011    Yazar : admin

  Samsung dünyanın "en ince ve hafif" bilgisayarını tanıttı... CES 2011’den haberler gelmeye devam ediyor. Samsung, 13,3 inç 9 serisi dizüstü bilgisayarıyla şıklık yarışında zirveyi zorluyor. Dünyanın en ince ve hafif dizüstü bilgisayarı olarak tanıtılan 9 serisi bilgisayar, 1,31 kilogram ağırlığında ve 1,7 santimetre kalınlığında. Apple’ın MacBook Air dizüstü bilgisayarıysa 1,315 kilogram (Samsung’un modelinden sadece .05 daha ağır) ve yine 1,7 santimetre kalınlığında. Belli ki, slogan ortaya atılırken MacBookAir pek hesaba katılmamış.


Cihazın diğer özelliklerine bakıldığında optik sürücüsünün bulunmadığı hemen göze çarpıyor. Tabii incelik için bu tür fedakârlıklar gerekiyor. Yine de bilgisayarı dış dünyaya bağlayan Ethernet, HDMI ve USB yuvaları bulunuyor. İçerisinde Intel Core i5 2537M işlemci ve 4 gigabayt RAM barındıran bilgisayar depolama için 128 gigabayt SSD kullanıyor.

Bin 600 dolar civarında bir bedelle sahip olunabilecek Samsung 9 serisi dizüstü bilgisayarın ne zaman elimizde olacağıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...

atilla kırman    10.01.2011    10:16:50

almak lazım :)