Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Çıkmayan iPhone 5’in çakmaları Geldi.      04.04.2011    Yazar : admin

  Haziranda piyasaya çıkacak olan iPhone 5 cep telefonlarının sahteleri Türkiye’ye sokulmak istenirken Atatürk Havalimanı’nda ele geçirildi. ’Apple’ firması tarafından gelecek haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 5 marka cep telefonlarının Çin’de üretilen taklitlerinden 6 bini daha Türkiye’ye kaçak yollarla sokulmak istenirken ele geçirildi.


Uçakla getirilen ve Çinliler tarafından üretilen taklit telefonlar kaçak yollarla sokulmak istendiği Atatürk Havalimanı Kargo Terminali’nde gümrüğe takıldı. 6 bin iPhone 5 taklit telefon ve bunların aksesuarları ile çok sayıda flash belleği için "futbol topu ithali" beyanında bulunulduğu bildirildi. Ancak gümrük görevlilerinin dikkati üzerine konteynırlarda yapılan kontrollerde kolilerce taklit telefonlar ve aksesuarları ele geçirildi. 

Ele geçirilen malzemelerin piyasa değerinin yaklaşık 700 bin euro olduğu öğrenilirken, iPhone 5 taklit telefonun ekran çözünürlüğü düşük. WiFi, Bluetooth, MicroSD slotu, kamerası ve çift SIM kart desteği olan telefonlar piyasada 100 dolara satılıyor.(İHA  -  haber7.com)


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...