Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Dünyanın En Tehlikeli PC Virüsleri      13.04.2011    Yazar : admin

  Günümüzün dijital vebası olan bilgisayar virüsleri her geçen gün daha da gelişiyor ve etkili hale geliyor. Eskiden sadece kullanıcıları rahatsız eden ufak şakalar olan virüsler günümüzde tüm dünya ekonomisini tehdit eden birer sanal tehdit konumuna yükseldiler.


Dünyanın En Tehlikeli 10 Virüsünü Görmek İçin Tıklayınız

Modern Dünyanın Dijital Vebası

Temelde bir  bilgisayar  programı olan virüsler, geliştiricilerinin kullandığı saldırı yöntemlerini kullanarak makinelerin  çalışma koşullarını  etkiliyor bazen ise  cihazlarıçalışmaz hale getiriyor. İnanması güç olsa da   dünyası  bilgisayar virüsleri yüzünden 85 milyar dolarlık zararlara uğradı.

Peki her  bilgisayar kullanıcısının korkulu rüyası olan bu virüslerin en tehlikelileri hangileri görmek ister misiniz?  Teknoloji  sitesi ShiftDelete.Net, dünyanın en çok zarar veren 10 virüsünü biraraya getirdi.

Sircam

W32.Sircam.Worm@mm adlı zararlı  yazılım  ilk olarak 2001 yılında ortaya çıktı. Yerleştiği  bilgisayarları ele geçiren ve  sistemden seçtiği dosyaları rastgele  iletişimlistesindeki kişilere yollayan bu zararlı  yazılım birçok kişiyi kandırmıştı. Dosyaları rastgele silen  yazılım insanların bir birine olan sanal güvenini  zedeledi.

 

 

 

Storm Worm


2007 yılında ortaya çıkan bu zararlı  yazılım, ’Müslümanlar ve Hristiyanlar’ arasında savaş başladı gibi sahte  haber başlıklarıyla yayılıyordu. Aslında bir trojan olan  yazılım bilgisayarların uzaktan kontrol edilmesini sağlıyordu. Şimdiye kadar storm worm’dan 1.800 e-posta etkilendi.

 

 

CIH Virüsü

Bilgisayarla 90’lı yılların sonlarında  tanışmış insanlar için Chernobyl hâlâ korkulu bir rüyadır. 1998 yılında ortaya çıkan CIH virüsü Çernobil faciasının yaşandığı gün devreye girmişti.

CIH virüsü, sabit diskleri  çalışmaz hale getirip BIOS’lara zarar veriyordu. Dünya çapında sayısız  bilgisayar için kabus olan Chernobyl 80 milyon dolarlık hasara neden oldu.

(ShiftDelete.Net) (haber7.com)

 Bu virüslerden hiç karşılaştığınız oldu mu?


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...