Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Korsanların Gizemli Dünyası!      18.06.2011    Yazar : admin

  Günümüzde sokaktan geçen bir vatandaşa sorsak hacker’ları nasıl bilirsiniz diye hep şu cevabı duyarız. Kötü kişiler, yalnız yaşıyan, gece gündüz bilgisayar başında vaktini geçiren kişiler olarak adlandırılırlar. Ancak İ.G uzmanı olan Noa Bar Yosef Hacker’ların sohbet sitelerine ziyaretçi olarak ilgili araştırmalar düzenleyen İ.G uzmanı Noa Bar Yosef hiç ummadığı bir tabloyla karşılaştı.


Noa Bar Yosef girdiği sohbet sitelerinde hep şu konular konuşuluyormuş “Hayatın bizim için nasıl bir anlamı var, felsefeden aşırı derecede bahsediyorlar”  diyor.

Konuşmanın tek konusu hayatın anlamı ve felsefe değildi kadınlarla ilgili sohbetler eden hackerlar hiç sanıldığı gibi tek başına yaşayın erkekler olmadığını kanıtlamış oldu Yosef.

Yosef birbaşka konuya daha şahit olmuş ve söyle  ” hackerlardan  biri sohbet odasındaki korsanların dini inançlarını gösterene bir grafik çizelgesi hazırlamış” diyor.

Bu grafik çizelgesine göre sohbet sitesindeki korsanların %29′unun  Hristiyan ,%28′inin Ateist, %24 Müslüman, %4′ünün Hindu, %1,8′in de Budist olarak grafik çizelgesinde ortaya çıktığını söylüyor.

Güncel konularından biride edebiyat da çok konuşulan konulardan biridir. Sohbet odalarında.

İnternet Güvenlik Uzmanı olan Noa Bar Yosef konuk olduğu sohbet odalarında sık sık şu isimlerden bahsedildiğini söylüyor. Stephen King ve Salinger.

Ancak tüm bu söylenilenler sohbet sitelerinde bunların söylendiği veya konuşulduğu sonucu çıkarmaz diyor Yosef.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...