Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Güvenli İnternetten Nasıl Faydalanılabilir?      22.11.2011    Yazar : admin

  Çok tartışıldı. Sansür olarak algılandı. Pilot bölgelerdeki uygulamalarda önemli sorunlar yaşanmadı. Ve artık güvenli internet dönemi başladı.


 

 

 

 

Nasıl Faydalanılabilir?

Güvenli internet uygulaması tamamen kişilerin tercihlerine bağlı olarak kullanılabiliyor. Bu uygulamadan faydalanmak için 3 farklı yöntem var.

Kişiler servis sağlayıcılarının bayilerine baş vurabilir. Yine kendi servis sağlayıcılarının çağrı merkezlerini arayabilir. Üçüncü olarak da online işlem merkezlerinden faydalanabilirler.

Bu uygulamada iki farklı seçenek tercih edilebiliyor. "Aile profili" ve "çocuk profili"...

Sorulara İlk Ağızdan Cevap

TRT Haber’de canlı yayına katılan Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek kafalardaki bazı soruları da cevapladı.

Güvenli internetin gelen şikayetler sonucunda bir ihtiyaç olduğunun anlaşıldığını ve bunun bir sansür olarak algılanmasının doğru olmadığını söyledi.

Şimşek, amacın bilinçsiz internet kullanan ve zararlı içerikleri algılayamayacak yaşta olan çocukların internetini daha güvenli hale getirmek olduğunu vurguladı.

Özel hayata müdahale gibi algılanmasına da anlam veremediğini söyleyen Şimşek, "Bunun kanunda yeri yok. Kanunda olmayanı, kamu personeli uygulayamaz." dedi.

Güvenli internet için 11 kişilik bir komisyon kuruldu. Bu komisyonda daha demokratik kararlar alınması için farklı kurum ve kuruluşlardan görevliler ve yetkililer bulunuyor.

 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...