Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Jimbo Wales : Wikipedia Kapanacak!      16.12.2011    Yazar : admin

  Bilişim dünyasına dışardan baktığımızda, belki de baktığımız anda bile tekrar değişen ve gelişen bir yenilik olmakta ve kullanıcıların hafızalarına bir reset daha atmakta. Yine bunlardan bir tanesi yaşandı ve Wikipedia’nın sahibi Jimbo Wales, tüm merak edilenlerin, adeta her konunun baş vurulduğu bu büyük bilgi hazinesini kapatacağını açıkladı.


 Online Korsanlık yasası ile ilgili senatodan beklenen oylama henüz gerçekleştirilemedi ve bekleme aşamasında. Bu durumu protesto etmek ve şikayetini bu şekilde dile getirmek istediğini belirten Wales, dev ansiklopediyi kapatmadan önce bir şeyi merak ettiğini belirtti.

Bu konu hakkında girişimlere başlamadan önce, kullanıcıların fikirlerini almayı ve yorumlarını duymayı merak eden Wales, birde şunları belirtti ‘Böyle önemli bir sitenin yasalara karşı bu şekilde toplu bir grev kararı alması, İngiltere için ve kullanıcılar için gerekli bir durum’

Duruma bakılırsa dev isimin haksız olduğu da söylenemez. Çünkü senatoya gitmeden önce ABD’de bulunan Elektronik Özgürlük Vakfı da bu büyük yazılımcı ile aynı fikirde. Şimdi konu ile ilgili verilecek kararda, senatonun bekleyeceği ve biraz düşüneceği kesin gibi görünüyor.(Kaynak : http://www.bilisimhaber.com)


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...