Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

YouTube Videolarını MP3 Olarak İndirme      29.12.2011    Yazar : admin

  Bazen YouTube izlerken henüz piyasada olmayan tanıtım amaçlı koyulmuş amatör müzik parçalarına rastlayabilirsiniz. Ya da zamanın birinde bir şekilde kaydedilmiş ama hiçbir zaman gün ışığına çıkmamış amatör sanatçıların video sitelerindeki şarkıları hoşunuza gidebilir. Bu ve benzeri durumlar için beğendiğiniz parçaları MP3 olarak bilgisayara indirmenin bir yolu var. Bunu sizler için araştırdım :)


   Mesela yetenekli bir vatandaş tarafından elektrik gitarla yeniden yorumlanmış olan Beethoven’ın 5nci senfonisini bu YouTube videosundan başka bir yerde bulma şansınız yok. Bu videodaki müziği MP3 olarak indirmek için videonun adresini kopyalayın.

  Daha sonra http://www.video2mp3.net/ adresine gidin kopyaladığınız adresi oraya yapıştırın, standart ya da yüksek kaliteden(High Quality) birini seçin ve Convert tuşuna basın.

    Video otomatik olarak MP3’ye çevrilecek ve çevirme işlemi biter bitmez indirme penceresi otomatik olarak açılacak. Şayet açılmazsa Download bağlantısına tıklayarak MP3 dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  Bu site şimdilik YouTube, MyVideo, Clipfish, Sevenload, Dailymotion, MySpace sitelerindeki videoları MP3’ye dönüştürebiliyor.

  Şayet Firefox kullanıyorsanız YouTube to MP3 eklentisini indirip kurduğunuz taktirde YouTube’deki video açıklama penceresinin altına iki yeni bağlantı ekleniyor(yukarıdaki gibi) ve yeni sayfa aç, kopyala, yapıştır zahmetinden kurtuluyorsunuz. Bağlantıya tıklayın mp3 dosyanız hazırlanınca bilgisayarınıza kaydedin. (HQ olanı yüksek kalitede mp3 dosyası için.) (Kaynak : http://www.siberhoca.com)

 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...