Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Chrome’a Yazık Oldu :)      12.03.2012    Yazar : admin

  Google geçtiğimiz günlerde Chrome’u ‘hackleyecek’ kişiye toplamda 1 milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştı. Google için ilk kötü haber geldi. Pwnium adı verilen özel etkinlikte hackerlar Chrome’a sızmayı başardı. Vancouver’da bu yıl 6.sı düzenlenen CanSecWest konferansında gerçekleşen etkinlik Google’ın kendini sınaması için önemli bir fırsattı. Zira bu etkinlikte katılımcılar web tarayıcılarına sızma konusundaki hünerlerini sergilemekten geri kalmıyor. Geçen yıl Chrome’a sızmayı başaramayan hackerlar bu yıl istediğini başardı ve şimdilik 60 bin dolarlık ödülün sahibi oldu.


Vancouver’da bu yıl 6.sı düzenlenen CanSecWest konferansında gerçekleşen etkinlik Google’ın kendini sınaması için önemli bir fırsattı. Zira bu etkinlikte katılımcılar web tarayıcılarına sızma konusundaki hünerlerini sergilemekten geri kalmıyor. Geçen yıl Chrome’a sızmayı başaramayan hackerlar bu yıl istediğini başardı ve şimdilik 60 bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

Kanada’daki etkinlikte Chrome’un kodlarına girmeyi başaran isim Sergey Glazunov. Rus öğrenci, Chrome’un çalışma mekanizmasını çözdüğü için tebrikleri topluyor. Tebrik gönderen isimlerden biri de Google’da Chrome’dan sorumlu üst düzey yönetici Sundar Pichai.

Pichai, Google+ profilinde paylaştığı mesajda hem hacker’ı tebrik ediyor, hem de bu sızıntıyı kapatacak önlemlerin alınmaya başlandığını duyuruyor.

Yarışmanın kuralları gereği sızıntının nasıl gerçekleştirildiği dışarı yansıtılmayacak. Ancak bu haberle Chrome’un ele geçirelemez bir tarayıcı olmadığını da artık biliyoruz.(uzmanabi.com)


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...