Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Yahoo mühendislerini transfer etti      03.05.2012    Yazar : admin

  Microsoft, önemli bir hamle yaparak, Yahoo’nun 14 başarılı mühendisini transfer etti. Yazılım devi, geçtiğimiz ay yönetimi kurulundaki bazı isimler de dahil, şirket genelinde iki bin çalışanın işine son vermişti. Microsoft, bu operasyonun ardından New York’ta kurduğu yeni yazılım laboratuvarında görev alacak mühendisler bulmak için kollarını sıvamıştı.


Microsoft Research New England ve New York laboratuvarlarının yöneticisi Jennifer Chayes, blogunda transfer edilen isimleri açıkladı. Hepsi eski Yahoo mühendisi olan isimler arasında Duncan Watts, David Pennock ve John Langford alanında oldukça başarılı kişiler var. Microsoft’un yeni çalışanları, insanların internette nasıl etkileşime girdiği ve bilgi paylaştıkları konusunda çalışmalar yürütecek.

Chayes, blogunda yaptığı açıklamada, “Microsoft Research New York laboratuvarı, Microsoft bünyesindeki ve dünya genelindeki araştırmacıların, New York böglesindeki akademi ve teknoloji çevreleriyle etkileşime girmesini sağladığı gibi, Microsoft’a yeni yetenekler kazanma fırsatı sunuyor” dedi.

GÖREV DAĞILIMI BELİRLENDİ

Chayes, bilgisayar bilimi ve ekonomi alanında araştırmaları bulunan David Pennock’un, laboratuvarın yönetici yardımcılığını yürüteceğini ve günlük faaliyetleri kontrol edeceğini ifade etti. Columbia Üniversitesi’nde sosyoloji alanında öğretim üyeliği yapan Duncan Watts, sayısal ve deneysel sosyal bilimlere odaklanırken, John Langford’un ölçülebilir etkileşimli makine öğrenimi üzerinde özelleştiği ifade edildi.

Chayes, “yeni çalışanlarının sadece bireysel yeteneklerinden yararlanmayacaklarını, aynı zamanda ekip ruhuyla enerji ve hırslarını ortaya çıkaracaklarını” belirtti.(Haber Kaynağı : http://www.ntvmsnbc.com)


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...