Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Kral öldü yaşasın yeni kral!      24.05.2012    Yazar : admin

  1998 yılından beri dünya çapında lider konumda bulunan Internet Explorer web tarayıcısı ilk kez bu ünvanı devretti. Kısa bir süre önce ülkemizde en çok tercih edilen web tarayıcı olan Chrome, şimdi de dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı oldu. StatCounter’ın 2012’nin 20. haftası verilerine göre Chrome, IE’yi küçük bir farkla geçerek dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı ünvanını ele geçirdi. İstatistiklere göre Google Chrome, özellikle hafta sonları Internet Explorer’a göre daha popüler.


StatCounter’ın verilerine göre Chrome pazarın yüzde 32.76’sını elinde bulunduruyor. Internet Explorer yüzde 31.94 ile ikinci, Firefox ise yüzde 25.47 ile üçüncü sırada bulunuyor. Chrome, IE’yi geride bırakarak bir ilke imza atarken sektör meraklı bir bekleyişe girdi: Google Chrome Mayıs ayı sonuna kadar başarısını devam ettirip "ayın" en çok tercih edilen tarayıcısı olur mu?

Tarayıcılar arasındaki dengelerin değişiminde sadece Chrome’un daha çok tercih edilmesi değil, IE’nin kullanımının azalması ve kullanıcıları diğer tarayıcılara kaptırması da etken. Microsoft’un her Windows işletim sistemiyle birlikte standart olarak bilgisayarlara yüklediği IE, yıllarca hükmettiği pazarı Opera, Firefox, Chrome gibi diğer tarayıcıların çıkışıyla hızla kaybetmeye başlamıştı. Sadece son 4 haftada IE’nin kullanım oranı %2 oranında düştü. IE Avrupa ve Asya’da popülerliğini yitirirken, Kuzey Amerika’da yüzde 37.26’lık payı ile yüzde 25.86 paya sahip Chrome’un hala önünde.

 
Haber Kaynağı : http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...