Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Chrome, Firefox ve Internet Explorer’da Açılış Sayfası Değiştirme      11.06.2012    Yazar : admin

  İnternet tarayıcısı açıldığında favori sayfanızı (mesela Google) görmek istiyorsanız birkaç adımla kolayca ayarlayabilirsiniz. Günümüzde tüm internet tarayıcıları varsayılan olarak bir başlangıç sayfası ile açılıyorlar. Örneğin Internet Internet Explorer’ın açılış sayfası msn.com, Firefox’un açılış sayfası Firefox’a özel Google.com, Chrome’un başlangıç sayfası ise doğal olarak Google. İnternet tarayıcısının açılış sayfasını kolayca favori sitenizle değiştirebilirsiniz. Başlangıç sayfasının nasıl değiştirileceğini üç popüler internet tarayıcısında sizin için tarif ettik.


 Internet Explorer 8 açılış sayfası değiştirme

Internet Explorer’ın başlangıç sayfasını değiştirmek için öncelikle sağ tarafta bulunan Araçlar menüsünü açıp internet seçeneklerine tıklayın.

Internet  Explorer 8 Açılış Sayfası Değiştirme

İnternet seçeneklerinde Genel sekmesinin altındaki "Giriş Sayfası" bölümünden açılış sayfasını değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken var olan sayfayı silip yerine istediğiniz sitenin adresini yazmak.

Internet  Explorer 8 Açılış Sayfası Değiştirme

İstediğiniz sayfanın adresini yazı alanına yazdıktan sonra "Uygula"ya tıklayarak kaydedin, ardından da "Tamam"a tıklayarak işlemi bitirin. Bu örnekte giriş sayfası www.google.com olarak ayarlandı.

Internet  Explorer 8 Açılış Sayfası Değiştirme

Internet Explorer 9 açılış sayfası değiştirme
Internet Explorer 9 sürümünde başlangıç sayfasını değiştirmek sağ taraftaki çark şeklindeki simgeye tıklayın ve açılan menüde "İnternet Seçenekleri"ne girin.

Internet Explorer 9 Açılış Sayfası Değiştirme

Ardından "Genel" sekmesindeki "Giriş Sayfası" bölümüne istediğiniz web sitesinin adresini yazıp aşağıdaki "Uygula" butonuna tıklayarak açılş sayfasını ayarlayın.

Internet Explorer 9 Açılış Sayfası Değiştirme

Firefox açılış sayfası değiştirme
Firefox’un başlangıç sayfasını değiştirmek için üst kısımda bulunan Firefox menüsündeki "Seçenekler" bölümüne gelin.

Firefox Açılış Sayfası Değiştirme

Genel sekmesinde "Grişi Sayfası"un karşısındaki varsayılan adresi silip istediğiniz istediğiniz web sitesinin adresini yazın. İstediğiniz sayfanın adresini yazdıktan sonra "Tamam"a basarak kaydedin. Bu örnekte giriş sayfası www.programlar.com olarak ayarlandı.

Firefox Açılış Sayfası Değiştirme

Chrome açılış sayfası değiştirme
Chrome açılış sayfasını değiştirmek için sağ tarafta bulunan somun anahtarı biçimindeki simgeye tıklayıp "Ayarlar"ı açın.

Chrome Açılış Sayfası Değiştirme

Açılan pencerede, "Başlangıçta" başlığı altındaki Belirli vir sayfayı veya sayfaları aç seçeneğini işaretleyip "Sayfaları ayarla" bağlantısına tıklayın."

Chrome Açılış Sayfası Değiştirme

Sonraki adımda "Yeni sayfa ekle" ibbaresinin karşısındaki kutuya istediniz sayfanın adresini yazdıktan "Tamam" tuşuna tıklamanız yeterli.

Chrome Açılış Sayfası Değiştirme

Kaynak : http://www.programlar.com/egitim


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...