Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

İnternetsiz YouTube      03.07.2012    Yazar : admin

  YouTube’a girip video izliyor veya müzik dinliyorsunuz; ancak bunun için her daim internete bağlı olmak durumundasınız. Özellikle ülkemizdeki yüksek fiyatlarıyla 3G’yi kullanmak herkesin kolayına gelmiyor.


INTERNET OLMADAN  İZLENEBİLECEK
Ancak Google, bunu düşünmüş olacak ki YouTube’a  özel  yeni bir  uygulama  başlatıyor. Buna göre YouTube videoları belirli kıstaslara bağlı kalmakla birlikte  bilgisayarlara   indirilebilecek  ve internet olmadan da  izlenebilecek . Yani YouTube’u offline olarak da  izleme   şansına   sahip olacaksınız. 

Ancak olay tamamen offline olarak gerçekleşmeyecek. YouTube, özellikle telif haklarını da  göz önüne alarak kullanıcıların alışkanlıklarına da bakarak videoların  bilgisayarlara   indirilmesini ( Android  yüklü  cihazlara ) sağlayacak. Ancak videoyu offline olarak  oynatmak  isteyen kullanıcının  internete saniyelik bağlı olması gerekiyor; zira Play butonuna basıldığında önce internete  bağlanılıyor  ardından internet gereksinimi olmadan işaretli olan  indirilmiş  videolar izlenebiliyor

Google, bu uygulamadan şimdilik Android yüklü cihazların faydalanacağını; ancak ilerkeyen zamanlarda iOS dahil farklı platformları da düşüneceklerini kaydetti.(chip)


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...