Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

ICO Dosyası Oluşturma (PNG’den ICO’ya Dönüşüm)      22.09.2012    Yazar : admin

  ICO, bir resim görüntüleme formatı ve Windows altında simgeler, web sitelerde favicon resimleri bu formatı kullanıyor. Bu formatı bir bilgisayar ortamında bir JPEG, GIF veya PNG gibi yaratamıyoruz, ek araçlara ihtiyaç duyuyoruz. Tabii ki bu araçlar çeşitli. birçok yazılım da var, bu hizmeti veren web siteleri de.


ICO simge(icon) dosyalarını kullanabileceğimiz yerlerden birisi web sitelerinin tarayıcıda görünen, siteyi ifade eden logo olarak kullanılmasıdır. Bannerda yer dalan logoyu küçülterek ve ico formatına dönüştürerek burada kullanabilirsiniz. Unutmayın bu iş için dosyasını favicon.ico adıyla kaydetmeniz gerekiyor.

Google’da arama yaptım ve ConvertICO.com adında bir web siteye rastladım. Varolan logomu (.png uzantılı) siteye gönderdim ve hızlı bir şekilde .ico olarak geri aldım. Oldukça kolay ve basit olan bu işlemi de yazıp, yardımcı olmak istedim.

ConvertICO.com; siteye iki seçenekle, direk resim(.png) bağlantısı; bilgisayardan dosya yükleme, dosyanızı gönderin, ardından “Convert” butonuna tıklayarak işlemi bitirin.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...