Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Google ChromeBook Pixel Hakkında Her Şey      22.02.2013    Yazar : admin

  Henüz satışı Türkiye’de başlamadığı için çokça merak edilen Google ChromeBook’lara bir yenisi daha ekleniyor. Artık o da dokunmatik!


Geleceğin en iyi kişisel bilgisayar teknolojisi olarak gösterilen ChromeBook’ların şu anki modelleri 199 - 249 Dolar arasında fiyatlara satılıyor. Güç açısından düşük teknik özelliklere sahip olsa da ChromeBook’lar laptop ve masaüstü bilgisayarların yaptığı her şeyi yapabilecek kabiliyetle donatıldı. Sadece ABD veİngiltere’de satışı gerçekleştirilen GoogleChromeBook’ların en yeni üyesi dokunmatik ekranlı Chromebook Pixel‘in daha geniş bir pazara sahip olması bekleniyor.

1,52 kilogram ağırlığında ve 297,7 x 224,6 x 16,2 mm ölçülerinde olan Chromebook Pixel güçlü performansını 1,8 GHz hızında çalışan Intel Core i5 işlemciye, Intel HD Graphics 4000 ekran kartına, 4 GB RAM’e ve 32/64 GB SSD depolama alanına borçlu.

Yeni Chromebook Pixel’in ekranı 12,85 inç boyutunda, 2560×1700 piksel çözünürlükte ve 239 ppi‘lık ekran piksel yoğunluk değerine sahip. Ekran parlaklık değeri 400 nit olan ürünün görüntü oranıysa 3:2 . Google, dokunmatik ekranı çizilmelere karşı daha dayanıklı kılmak için Gorilla Glass cam teknolojisini kullanmayı tercih ediyor.

Ultra yüksek çözünürlüğe sahip olan ChromeBook Pixel, SD/MMC kart okuyucusuna, arka aydınlatmalı klavyeye, Bluetooth 3.0, ki adet USB 2.0, çift bantlı Wi-Fi 802.11a/b/g/n ve 4G LTE bağlantı desteğine, 720p HD kameraya sahip olan cihazı satın alan kullanıcılara 1 TB’lık Google Drive alanı 3 yıl boyunca ücretsiz olarak veriliyor.

ChromeBook Pixel’in 32 GB’lık Wi-Fi bağlantılı modelinin yurt dışı satış fiyatı 1.299 Dolarolarak belirlendi. 4G’li ChromeBook içinse 1499 Dolar karşılığında ön sipariş verilebiliyor. 

Google ChromeBook Pixel’in Tanıtım Videosunu Seyredin!


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...