Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

E-kölelik dönemi      02.03.2013    Yazar : admin

  İnternet korsanları elektronik postalar ile kullanıcıyı kontrol altına alıyor. İnternet korsanlarının yeni hedefi e-ticaret ve bankacılık sektörü...Hackerların, ağırlıklı olarak da DDos saldırılarını kullandığı uyarısı yapıldı.


YENİ SALDIRILAR ABD BANKALARINDA DENENDİ

Yeni saldırı yöntemlerinin geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde ABD bankalarında denendiği ve bazen 70 Gbps büyüklüğünde saldırı seviyelerine  ulaşılarak   internet  hatlarının tıkandığı belirtilen raporda, siber korsanların, e-ticaret ve bankacılık sektörünü gözlerini kestirirken, insanları kandırmak için yeni sosyal mühendislik yöntemleri kullanıyor.

KÖLE  BİLGİSAYARLAR

Siber korsanlar açısından DDos saldırları ’’köle haline getirilen’’ ya da kullanıcısı kandırılarak yazılım  yüklenmiş  bilgisayar  sayısı çok önemli.

Sayısı on binleri bulabilen köleleştirilmiş  bilgisayarlar   başarılı  bir saldırı için önem teşkil ediyor. Böyle sistemlerin, ’’kara pazar’’larda birkaç bin dolara el değiştirdiği de biliniyor.

Korsanlar  bilgisayara  sızmak ve onu köleleştirmek için kullanıcıların kafasını karıştıracak elektronik postalar gönderiyor.

RESMİ KURUM ADIYLA GÖNDERİLEN MAİL’E DİKKAT

Bunlar arasında polisten, belediyeden ya da bankadan gönderilmiş gibi gözüken elektronik postalar da bulunuyor. Söz konusu postanın eki açıldığı zaman, az yer kaplayan ve fark edilmesi her geçen gün zorlaşan bir yazılım kendisini yükleyerek o bilgisayarı korsanın siber ordusunun bir kölesi haline getiriyor.
(Kaynak : www.haber7.com)


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...