Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Microsoft akıllı saat savaşına katıldı      16.04.2013    Yazar : admin

  Yazılım devi Microsoft, giyilebilir akıllı ürün savaşının başını çeken ‘akıllı saat’ cephesine katılan en son firma oldu. Apple’ın başlattığı ve Samsung, LG ve Google’ın da dahil olduğu akıllı saat yarışının son ismi, yazılım devi Micsosoft.


Wall Street Journal (WSJ) verdiği bilgiye göre, Microsoft dokunmatik ekrana sahip akıllı saat geliştirmek için çalışmalara başladı. Gazete, bu bilgiyi Microsoft tedarikçilerinde çalışan yöneticilerden aldığını belirtti.

WSJ’ye konuşan kaynaklar, Microsoft’un 2013 başında Asyalı tedarikçilerden ‘saat üretiminde kullanılabilecek malzeme göndermelerini istediğini’ ifade etti. Kaynaklardan bir tanesi, Microsoft’un Ar-Ge birimiyle Washington eyaletindeki Redmond bürosunda görüştüğünü söyledi.

Teknoloji sitelerinin konu hakkında yorum talep ettiği Microsoft, henüz bir açıklamada bulunmuş değil.

İDDİALAR DOĞRU OLABİLİR
Mashable sitesi, geçmişte saat projelerine eğilmiş olan Microsoft hakkında çıkan yeni iddiaların doğru olabileceğini belirtti.

Microsoft, yakın zamanda Fossil ve diğer saat üreticileriyle işbirliği yaparak ‘Akıllı Kişisel Nesne Teknolojisi’ (SPOT) projesi üzerinde çalışmıştı. SPOT, kullanıcının bilgisayarına bir kablo ile bağlanabilecek ve borsa ve hava gibi bilgiler sunacaktı.

Akıllı saat furyası, Şubat 2013’te Apple ile başlamıştı. Samsung, geçtiğimiz ay akıllı saat üzerinde çalışacağını açıklarken, kaynaklar LG’nin de bu ürün üzerinde proje geliştirdiğini belirtmişti. Google, yarışa dahil olurken, şimdi gözler akıllı saat kavramını ilk kez ortaya atan Sony’nin üzerinde.

ntvmsnbc.com


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...