Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Apple’a 5 Milyon Dolarlık Dava Açtı      16.05.2013    Yazar : admin

  Florida’lı bir bayan binlerce iPhone kullanıcıları adına iPhone 4’ün hatalı güç düğmesi için Apple’a 5 milyon Dolarlık dava açtı. Kaliforniya’da görülen duruşmada, Apple’ın hatalı olan iPhone 4 butonundan haberi olduğu ve Apple’ın yine de bu hatalı ürünleri dünya çapında satmaya çalıştıkları belirtildi.


Debra CiltonApple destek toplulukları forumunda "iPhone 4 güç düğmesi sorunu" başlığının 800.000’den fazla bakıldığını ve 450’den fazla cevap yazıldığını kanıt olarak sundu.

Aşağıdaki yazı iPhone 4 sahibi olan ve güç düğmesi sorunu yaşayan bir kullanıcının orijinal şikayet mesajıdır.

"Bugün iPhone 4’ümdeki güç/kilit butonu tamamen etkisiz hale geldi. Sıkışmış görünmüyordu ve aksine çok gevşek ve sallantılı duruyor. Şu an telefonumu yeniden başlatamıyor ve kilitleyemiyorum. Bu sorunun iPhone 4’ü olanlar için genel bir sorun olup olmadığını ve bunu düzeltmek için herhangi bir çözüp olup olmadığını da merak ediyorum. Telefonumu yaklaşık bir ay önce yakın bir arkadaşımdan aldı ve o arkadaşım da benden önce yaklaşık iki hafta kullandı. iPhone 4’ü almadan önce iPhone 3G kullanıyordum ve ne olursa olsun asla böyle bir sorun yaşamadım. Bu iPhone 4 ne düştü ne de suya, neme yada herhangi bir şeye maruz kaldı."

Duruşmada, bu bozulmanın garanti süresi bittikten sonra, yani neredeyse telefonu aldığınızdan bir yıl sonra tipik olarak ortaya çıktığı ve Apple’ın kullanıcılarına 149% tamir ücreti ödemeye zorladığı belirtildi. Hilton, yukarıda belirttiğimiz sorunla karşılaşan iPhone 4 kullanıcıları adına,Apple’a 5 milyon Dolarlık dava açtı.

shiftdelete.net


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...