Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    



Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Google’ın akıllı saati görüntülendi!      11.05.2014    Yazar : matkap52

  Akıllı saatler aldı başını gidiyor. MWC 2014′te Gear 2 ve Gear 2 Neo akıllı saat çözümlerini duyuran Samsung aynı zamanda Galaxy Fit adlı Fitness takip cihazını da duyurarak giyilebilir teknolojinin mobil dünyasında bir akım haline dönüşeceğinin ipuçlarını verdi. Huawei de yine etkinlikte Talband B1′i duyurarak giyilebilir teknoloji kategorisine dahil oldu.


 

Motorola ve Google’ın beraber yürüttüğü çalışmada akıllı saatin prototip görüntüler sızdırıldı.

 

Google cephesinde de akıllı saat merakla bekleniyor. Motorola ile sürdürülen çalışmalar gelen haberlere göre Motorola’nın Lenovo’ya satış işlemi dolayısıyla bir süre geciktiği dillendiriliyor. Bu gelişmeye rağmen Google’ın ilk akıllı saat tecrübesini 2014 yılı içerisinde kullanıcılarla buluşturacağı konuşuluyor.

Google cephesinde merakla beklenen akıllı saate ilişkin ilk bilgiler ise AndroidPolice sitesi tarafından yayınlandı. Saatin prototip görüntülerini de yayınlayan site kaynakları, akıllı saatin piyasaya sunulma aşamasına kadar tasarımsal değişimler geçirebileceğine de ihtimal veriyor.

Görüntüleri sızdırılan akıllı saat klasik bir kordon yapısı sunarken, dokunmatik ekranın üst bölümünde ses tuşları, ekranın alt bölümünde ise geri butonu yer alıyor. Diğer bölümde ise Motorola logosu dikkat çekiyor. Ayrıca yan tarafta ise saatin güç butonu yer alıyor.

Android işletim sistemiyle çalışacak akıllı saatin haziran ayında gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...