Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Mouse ve Klavyeyi Çöpe Attıran Teknoloji : Leap Motion      07.11.2014    Yazar : admin

  Bilgisayar kullanırken herhangi bir aparatı kullanmadan ve hiçbir yere dokunmadan parmaklarınızı dilediğiniz gibi özgürce kullanabileceksiniz. Bunu yapmak oldukça eğlenceli ve adeta bilgisayarınızda sihir yapıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz.


Nedir Bu Leap Motion ?

 
Amerika’ da ve Leap Motion Şirketi tarafından geliştirilen 7,6 cm uzunluğundaki bu cihaz bilgisayara USB kanalı ile bağlanarak, sizin bilgisayar ve çevresindeki hiçbir şeye dokunmadan sadece parmaklarınızı hareket ettirmeniz ile bilgisayarda kolaylıkla işlem yapabileceğiniz 
3 boyutlu bir kontrol cihazı.
 

Hareketleriniz Nasıl mı Algılanıyor?


Leap Motion, elleriniz ve 10 parmağınızın hareketini algılarken oldukça hassas algılayıcıları sayesinde bilgisayarda herhangi bir işlem yapmanıza olanak sağlıyor.Bilgisayarınıza bağladığınız bu küçük cihaz, üzerinde bulunan üç LED lamba ile elinizi aydınlatırken hareket sensörleri ve kameraları ile de sıfır gecikmeyle 10 parmağınızın milimetrenin 100’de birine kadar olan her hareketini algılayabiliyor ve kaydedebiliyor.
 

Neler mi Yapabilirsiniz?

 
Leap Motion’ u kullanmak oldukça eğlenceli. Hiçbir yere dokunmadan parmaklarınızı boşlukta hareket ettirmek adeta parmak uçlarınızdaki sihri keşfetmek kadar kolay ve keyif verici.
 
Web’ de gezinmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tasarımlarınız artık parmaklarınızın ucunda. Hayalinizde ki resmi çizmek için kalem, kağıt, boya vs. hiçbir şeye ihtiyacınız yok çünkü, parmaklarınızı hisseden Leap Motion’ unuz var. Oyun oynarken dilediğiniz hamleleri hiçbir şeye bağlı kalmadan rahatlıkla yapabileceksiniz. Ve daha bir sürü sayamadığımız işlemi dilediğiniz gibi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 
 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...