Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Alarm ve Sosyal Ağı Birleştiren Uygulama: Wakie      12.11.2014    Yazar : matkap52

  Uyanmak işe ve okula giden bazı kesim tarafından gerçekten çok zor bir eylemdir. Yarım saat erkene kurulup, erteleye erteleye uyanabilmek, alarmı hiç duymamak, rüyada alarm sesiyle dans etmek bu insanların başına gelebilecek şeylerden sadece birkaçı.


Bu yazımızda anlatacağımız uygulama Wakie ise uyanmayı işkence olmaktan çıkaracak cinsten. Alarm olayınıkökünden değiştiren Wakie için bir çeşit sosyal ağdiyebiliriz. Akıllı cihazımızla Wakie üzerinden alarmımızı kurduktan sonra huzur içinde uykuya dalıyoruz. Daha sonra uyanmanız gereken o erken saat geldiğinde, sizleri uygulamayı kullananlardan birisi gelişigüzel arıyor. Toplam 1 dakikalık bir görüşmenin ardından çağrı otomatik olarak sona eriyor. Tanıtım videosunda da izleyebileceğiniz gibi uyandırma şekli tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda. İster müzik çalarak uyandırın, isterseniz bağırarak. 

Şimdilik ülkemizde kullanıma sunulmayan uygulamayı İngiltere, Kanada, Singapır, Hong Kong ve ABD’de kullanabiliyorsunuz. Windows Phone, Android platformlarında bulunan ve iOS’e yakında çıkacak olan "Sosyal Alarm" uygulamasının ülkemize gelmesini uyku severler dört gözle bekleyebilirler.  

 

Kaynak: webtekno.com

 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...