Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Portatif Baskı Cihazı: Snapjet      23.11.2014    Yazar : matkap52

  Günümüzde kimse fotoğrafçılara gidip, fotoğraf kağıtlarına baskı almıyor. Bu durum çok fazla kağıt israfından bizleri kurtarırken, bir yandan da anılarımızın sadece dijital ortamda saklanarak kaybolma riskini arttırıyor. Bu içinden çıkılmaz duruma bir çözüm sunmayı hedefleyen bir Kickstarter projesinden bahsedeceğiz sizlere bu yazımızda.


Snapjet isimli projenin en dikkat çeken tarafıtelefonunuzdan alacağı fotoğraflar için herhangi bir bağlantıya ihtiyaç duymaması. Bu sayede hem hız kazanıyoruz, hem de basım işlemi oldukça kolaylaşmış oluyor. Fotoğraf basımı için yapılması gereken tek şey, istediğimiz fotoğrafı açtıktan sonra telefonun ekranı aşağıya bakacak şekilde Snapjet’in üzerine bırakıyorsunuz. Bundan sonra size sadece Snapjet’in üzerindeki düğmeye basmak kalıyor. Birkaç saniye içinde fotoğrafınız hazır. Aynı zamanda Snapjet bütün akıllı telefonlarınızla uyumlu. 

Snapjet’in bir diğer güzel tarafı da açık kaynak kodlu olması. Yani dilerseniz ve beceriniz varsa üzerinde çeşitli değişiklikler yapabiliyorsunuz. Kickstarter üzerinden 129 dolarlık bağışla satın alabildiğimiz cihazın 1200 dpi’lık tarama seviyesi bulunuyor. 

Gerçek analog fotoğraf makinesi kağıdı kullanan Snapjet’in kağıtlarını bulmakta biraz zorluk çekebiliriz. 

 

Kaynak: webtekno.com

 


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...