Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

HP’den Akılları Alacak Yeni Bilgisayar      04.12.2014    Yazar : matkap52

  Son dönemlerde yaptığı devrim nitelikli yeniliklerle adından oldukça söz ettiren HP, evdeki bilgisayarınızı çöpe attıracak yeni bir bilgisayar üretti.


HP Sprout bildiğimiz bilgisayarlardan çok farklı. Klavye yerine 3D tarayıcı ve projektöre sahip. Ayrıca ekranı da dokunmatik. Bu bilgisayarla e-postalara bakmak, video izlemek, tweet atmak ya da Facebook’ta durum güncellemesi dışında birçok şey yapmak isteyeceksiniz. Üst bölümündeki 3D tarayıcı kamera ile derinlik sensörübilgisayarın önüne koyduğunuz herhangi bir nesneyi dijital ekrana rahatlıkla aktarıyor. Yine üst kısımda yer alan projektör sayesinde, bilgisayarın önündeki dokunmatik yüzeye yansıttığı ikinci bir ekran ile dilerseniz resim yapabilir, dilerseniz bu yüzeyi sanal klavye olarak kullanabilirsiniz. 

Bu bilgisayar, sanatçılar, ressamlar, mimarlar, tasarımcılar, illüstratörler ve yayıncılara yönelik hazırlanmış olsa da farklı kesimlerden birçok insanın dikkatini çekecek gibi görünüyor.

Fiyat olarak 1,899 Dolar olarak düşünülen bu bilisayarın 20 inç bir ekranı ve Windows 8.1 işletim sistemi var. Bilgisayarın yanında normal klavye ve mause ile bir de çizim kalemi geliyor.  

webtekno.com


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...