Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

Google’ın Eğitim Arama Motoru.      15.03.2010    Yazar : admin

  Google’ın halen arama bölümü başkanı ve eski arama kalitesi direktörü Peter Norvig, özellikle öğrencileri hedefleyen yeni bir tür arama motoru geliştirmeye başladıklarını açıkladı. Çarşamba günü, Silikon vadisindeki search-obsessed SMX West konferansında, Norving’e sürekli “20 per cent” time-Googlespeak konusunda herhangi birşey yapıp yapmadıkları soruldu, o da, şu anda eğitim- arama sistemleri çalışmaları ile meşgul olduğunu söyledi. Norving, “eğitim alan insanlara ya da gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyenlere destek vermek için daha iyi işler yapmalıyız” dedi ve ekledi :


 “Bu insanların sadece bir beş dakika için google çekirdek arama motoru’na gelmeleri gibi birşey olmamalı, aynı zamanda bu sisteme giren birisi, özellikle okul tatillerinde veya yıl boyunca kendisine verilen ödevlerle öğrenmeye yönlendirilmeli”. Yeni eğitim programı sistemi aynı zamanda Google eğitim öğretim okulu olup, ufak çapta akademik konularıda içermektedir.

Norving konferansta, yeni çıkacak olan sistem hakkında yüzeysel açıklamlarda bulundu ve daha fazla bilgi vermedi. Görüşmelerin ilerleyen saatlerinde, Norving, “Google çok kısa zaman içersinde, büyük miktardaki e-mail mesajları netizenlerini sıkışttırabilen bir tür prototip
software çıkaracak”dedi.


Facebook'ta Paylaş    

Diğer Bilişim Haberleri        Tüm Haberler       Ana Sayfa

  =>Yorum Ekleyin...

İsim Giriniz :

  

  =>Yapılan Yorumlar...