Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

     Outlook Şifresi Nasıl Değiştirilir
     admin     22.04.2015     17:32:59

Hotmail.com’dan Outlook.com’a geçiş yapan Microsoft, yeni sistem ile pek çok yenilik getirdi ama sistem değişikliğinden ötürü de bazı alışık olduğumuz ayarlar değiştirdi. Örneğin outlook.com şifremizi nasıl değiştiriyoruz? Bir kısmımız için çok kolay olabilen bu işlem bir kısmımız için epey zorlayıcı olabilir. Bu yazıda resimlerle özet bir şekilde Outlook.com şifre değiştirmeyi anlatmaya çalışacağım.1) İlk başta, şifresini değiştirmek istediğiniz outlook hesabınıza(Outlook, Hotmail, Windowslive) giriş yapınız.

2) Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki ayarlar simgesine(dişli çark şeklinde) tıklayarak açılan menüden seçeneklere tıklayınız.

 

3) Aşağıdaki resimde gösterilen kısımdaki Hesap ayrıntıları bölümüne tıklayınız.

 

4) Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıklayınız.

 

5) Hesap Güvenliği başlığı altında yer alan Parolayı değiştir seçeneğine tıklayınız.

 

6) Bu aşamada microsoft, hesabın gerçek sahibi olup olmadığınız doğrulamak için, telefon numaranıza ya da alternatif mail adresine bir doğrulama kodu gönderecektir. İkisinden birini tercih ederek size doğrulama kodu gönderilmesini sağlayınız ve size gelen doğrulama kodunu ilgili bölüme giriniz ve devam ediniz.

7) Son olarak karşımıza aşağıdaki ekran görünümü çıkacaktır. Burada eski ve yeni parolamızı(2 kez) girerek Kaydet butonuna tıklarız ve parola(şifre) değiştirme işleminiz sonlandırmış oluruz. Kolay gelsin :)

Facebook'ta Paylaş    
Diğer Bilişim İçerikleri       Tüm Yazılar        Ana Sayfa


  =>Soru Sorun veya Yorum Yazın...

İsim Giriniz :
  

  =>Yapılan Yorumlar...