Üye Girişi Yapınız     


    E-Posta
    

    Şifreniz
    Şifremi Unuttum


Ana Sayfa Site Hakkında İletişim Ziyaretçi Defteri Döküman İndir Makale Ekle Haber Ekle

     Php "Headers already sent" hatası
     admin     21.01.2013     23:27:51

Sorunun tanımı: Blogunuza ulaşmak istediğinizde tarayıcı pencerenizde şöyle bir hata görüyorsünüz.
Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at...)Sorunun nedeni ve çözüm yolları:

Bu sorun genellikle bir php kodu başlangıç etiketinden (<?php) önce ya da kapanış etiketinden (?>) sonra boşlukların, yeni satırların veya söz dizimini bozan başka karakterlerin bulunuyor olmasından kaynaklanır. Sorun çoğu kez php koduna, bu iş için uygun olmayan düzenleyiciler kullanılarak, müdahale edilmesi ile ortaya çıkar.

Her ne kadar sorun kendisini özellikle wp-config.php dosyasında gösterse de, başka dosyalardan da kaynaklanabilir. Bu yüzden, hataya neden olan dosyanın adınıda içerisinde barındıran, hata mesajını kontrol etmekte fayda vardır. Sorunun en mantıklı çözümü hataya neden olan dosyanın WordPress kurulum paketinden yenisinin çıkarılması ve sorunlu olanı ile değiştirilmesi olacaktır. Eğer bir şekilde bunu gerçekleştirme olanağınız yoksa aşağıdaki basamakları takip ederek sorununuza çözüm oluşturabilirsiniz.

Unutmayın, sizin bir insanın bakışı ile dosya kodu içerisinde sorun yaratabilecek herhangi bir unsur görmüyor oluşunuz hatanın olmadığı anlamına gelmez. PHP dosyayı bir insan gibi değil makine gibi ele alır.

1. Hata mesajında belirtilen dosyayı sunucunuzdan indirin.
2. Dosyayı bir metin editörü ile açın. Fakat burada kullanacağınız metin editörünün benzer dosyalar için geliştirilmiş bir yazılım olmasına dikkat edin. (MS Word veya benzeri yazılımlar bu iş için uygun değildir. Tüm Windows kurulumlarında bulunan Notepad veya UltraEdit işinize yarayabilir).
3. Kodun ilk karakterlerinin <?php ile başladığından ve
4. Son karakterlerinin ?> ile bittiğinden emin olun.

PHP kodunu barındıran dosyanın sonunda herhangi bir boşluk kalmadığından emin olmak için şu yolu izleyin:

1. İmlecinizi ? ve > arasına getirin,
2. Sonra klavyenizdeki DELETE tuşuna basın ve
* (MAC kullanıcılarına küçük bir not: PC’deki “DELETE” tuşu imlecin sağındaki karakterleri silmeye yarayan tuştur)
3. En az 15 saniye basılı tutun.
4. Bu işlem sonunda > yazın ve
5. Başka hiç bir tuşa basmadan kaydedin.
6. Unutmayın, eğer kaydetmeden önce başka herhangi bir tuşa basacak olursanız hatanın tekrar ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz!

Hata mesajının incelenmesi:

Eğer hata mesajı: Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /path/blog/wp-config.php:34) in /path/blog/wp-login.php on line 42, şeklindeyse problem, wp-login.php dosyasının 42. satırından değil, wp-config.php dosyasının 34. satırından kaynaklanıyordur. Bu durumda wp-login.php hatanın kaynağı değil, ondan etkilenen konumundadır.

Eğer hata mesajı: Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /path/wp-admin/admin-header.php:8) in /path/wp-admin/post.php on line 569, şeklindeyse problem, post.php dosyasının 569. satırından değil, admin-header.php dosyasının 8. satırından kaynaklanıyordur. Bu durumda post.php hatanın kaynağı değil, ondan etkilenen konumundadır.
(Kaynak : www.wiiv.net)

Facebook'ta Paylaş    
Diğer PHP İçerikleri       Tüm Yazılar        Ana Sayfa


  =>Soru Sorun veya Yorum Yazın...

İsim Giriniz :
  

  =>Yapılan Yorumlar...

admin    11.11.2013    09:39:28

Dikkat! : Yukarıdaki bilgi alıntıdır. Doğruluğu test edilmemiştir. 


ziyaretçi    11.11.2013    09:41:35

header kodunu çalıştıracaksan eğer kullandığın yer önemlidir...

headerden önce ekrana yazı yazdırdıysan çalışmaz. yani die deyip tırnaklar içine baglantı başarısız bilmem ne gibi ezik mesaj yazdırıp arkasından header yaparsan ortada kalırsın...ya da echo diyip tırnak içine kibar mesajını ekledikten sonra header kullnırsan yine çalışmaz...

header i ekrana çıktı almadan önce yazacaksın....